Chceš vyměnit klikací ikonku? Tak zde
_____________


Květen 2016

Criss Angel - ETC Magazine 2016

19. května 2016 v 19:00 Zajímavosti
Dneska jsem si přeložila článek o Crissovi Angelovi, který vyšel v časopisu ETC
Rozhodla jsem se, že můj přeložený text zveřejním, tak si jej můžete přečíst :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Christopher Nicholas Sarantakos, také známý jako Criss Angel, největší jméno v Las Vegas magie, žije v pouštním podhůří 20 minut od Stripu za 22 milionů, 25 tisíc čtverečních stop středomořského stylu pozemku, kterému říká Serenity. 48letý iluzionista, okamžitě rozeznatelný pro fanoušky za své černé oční linky, černé vlasy na ježka a šperky těžkých kovů, hřiště jeho Rolls-Royce Phantom, Lamborghini Murciélago, a Cadillac Escalade před domem. Výzdobu uvnitř navrhuje gotický přízvukem řecké pravoslavné církve. Stěny zdobí stylizované kříže a portréty ukřižovaným Ježíšem, z nichž jedna z nich se vyznačuje kapkami Angelovou vlastní krví dole na podlaze.

Angel si může dovolit Rolls-Royces a Lamborghinis a Jesuses, protože Believe, velkolepý on nasadil v Luxor Las Vegas ve spolupráci s Cirque du Soleil, spolu se svými dalšími podniky, již vytváří asi 70 milionů dolarů ročně pro něj, říkají lidé obeznámení s financemi Angela. Tato suma zahrnuje miliony dolarů z televize, včetně zahraničních práv; putovní show verze jeho činu; magie soupravy a jiné zboží; a sponzorství. Více než pouhý kouzelník, Angel je mini konglomerát s pozoruhodně diverzifikovanou-a životní-značkou.

Vzhledem k tomu, Strip setkávaný zvýšenou konkurencí ze strany legalizovaný hazard jinde v zemi a, později, dopad z roku 2008 Wall Street zhroucení, kasina překlenula propast příjmů s nočními kluby, Blue Man Group, Celine Dion-a Angel. Stejně jako někdo, on ztělesňuje druh zábavy, která je držena Sin City zářící. V loňském roce, Vegas přivítalo 42 milionů návštěvníků, což je o 2 procenta od roku 2014, ale příjmy kasina na hlavní třídě klesly o 2,5 procenta, na 5,8 miliard dolarů, podle Nevada Gaming Control Board. Tyto údaje potvrzují dlouhodobý trend: Před dvaceti lety hazardních her představovaly 60 procent příjmů Vegas cestovního ruchu, říká William Thompson, emeritní profesor na univerzitě Nevada v Las Vegas. V roce 2015 to bylo 35 procent. "Zábava byla naše záchranné lano," říká Thompson, "a magie-Penn & Teller, David Copperfield, Criss Angel-je velká část z toho."

"Criss přišel s nápady, [k níž] bychom řekli, 'Žádný f---ing způsob, který můžete udělat v televizi,' a pak to on udělá"

Je to záchranné lano Luxor je proniknutí znovu. 11. května, Angel začíná ukázky ze show s názvem Mindfreak Live! Říká, že po sedmi letech, Believe je "dinosaurus" v porovnání s tímhle. Živě! bude obsahovat iluze, jistě, ale také hudebníky a DJs, 3D speciální efekty a další autobiografický materiál. Anděl slibuje letní trhák (vstupenky běží do 142 dolarů), a Luxor, samozřejmě doufá, že má pravdu. Ale spuštění jakéhokoliv pořadu je chůze po laně. V roce 2008, Believe prodal hory předprodej vstupenek založené převážně na Angelově popularitě v síti A&E, ale show se ukázala být zmatek exotických kostýmů a mávání rukou, že mnozí hodnotitelé kritizováni na počátku. Je potřeba hodně práce, aby se stal hitem. "Vždycky je tu určité riziko" při obnově Vegas show, říká Jerry Nadal, senior viceprezident společnosti Cirque, který zůstává partnerem na Live! "Ale jestli někdo to může vytáhnout, je to Criss."

Neexistuje žádné tázání Angelovy touhy uspět. V roce 1998 jako 30letý účinkoval 12 minut rutinu od rána do večera, 50 krát za den, na Halloween konvenci v newyorské Madison Square Garden. V roce 2001 jeho matka, Dimitra, vytáhla 360,000 dolarů hypotékou na její dům, aby mu pomoha namontovat Broadway show, původní Mindfreak. Po 14 měsících, 600-představení běhu, Angel říká, že splatil hypotéku a nakloněno více než 1 milion dolarů.

V roce 2003 se přestěhoval do Las Vegas zaměřit se na televizi. Po přistání speciálů na několika sítích, představil sérii na A&E v roce 2005, také nazýván Mindfreak. To zahrnuje vážné, psychedelické scény Angela putování v poušti Nevada jako peyote šamana s šesti balíky abs. Mnoho z aktuálních triků, i když se konaly na Vegas chodnících, kde se objevila hvězda, která levituje a zmizí. Přehlídka vzlétla.

"Criss přišel s nápady, [k níž] bychom řekli, 'Žádný f---ing způsob, který můžete udělat v televizi,' a pak to on udělá," říká Elaine Frontain Bryant, senior A&E vedoucí. Ona ukáže na trik nazvaný "Ve dvou": Angel se objevil, aby táhnul mladou ženu od sebe v pase na lavičce v parku, jako pozorovatelé vykřikli zděšeně. "Bylo to tak útrobní, úžasné, žádný box nebo plášť," ona říká. Jindy zdál se, chodil po vodě-YouTube verze z této dostala 52 milionů zhlédnutí-a slon zdá se, že zmizí.

Ale Angelův výstup zastavil s Believe. "Dostal jsem můj zadek předán ke mně," říká ze špatných recenzí. Na konci z jednoho představení v roce 2009, vrhl nadávky na bloggera Pereza Hiltona, který byl v účasti. Slovo dosáhlo Angel v zákulisí, které Hilton říkal svým následovníkům, že by "raději dostat ošetření zubního kanálku"-ne jedinečné reakce. Believe obdrželo přepracování. "Změnili jsme rovnováhu, aby to udělalo mnohem více o Crissovi a jeho iluzemi a méně o Cirque postav," říká Nadal. Recenze kladných čísel v roce 2010 a zůstala cestou přes letošní rok. (Přehlídka zabalená v polovině dubna.)

Angel dohlíží na detaily jako malý, jelikož cena upevnění svěrací kazajky používaná na jevišti, bije na střechu, když se dozví, že bude stát 250 dolarů, dvojnásobek ceny za novou

V roce 2013, se Angel vrátil k televizi na sérii o hodinu dlouhých pořadů na Spike host po boku takových, jako rapper-herci Ludacris a Ice T, profesionální zápasník Randy Couture, a bývalá NBA hvězda Shaquille O'Neal. Více než 100 epizod z Angelova programování bylo licencováno pro vysílání do zahraničí. Mimo Las Vegas, produkuje a řídí The Supernaturalists, putovní show otevřel loni v létě, která předvádí devět méně známých umělců. Tento Halloween se vrátí na A&E s hodinovým speciálem. Ve Spojených státech, "TV pořady řídí lidi do Las Vegas show a prodává zboží," říká.

Angel řídí TV podniky, jevištní show, a merchandisingový- Angel Inc., nebo jak to je oficiálně známo, Angel Productions Worldwide-na tři až čtyři hodiny spánku za noc. On dostává pomoc od svého bratra, Costa; Dimitry, 81, řeckého přistěhovalce, žije s ním na částečný úvazek. On připočítá jeho podnikatelské schopnosti k jeho zesnulému otci, Johna, který provozoval kavárny na Long Island, NY, kde Angel vyrostl. Například, spíše než licence jeho podpisu magické sady hraček společnosti, on zadává výrobu do Číny a prodává je, spolu s tričky a DVD, z jeho vlastního skladu. Od roku 2005 se prodalo více než 35 milionů dolarů v samotných magických sadách. Dohlíží na detaily jako malý, jelikož cena upevnění svěrací kazajky používaná na jevišti, bije na střechu, když se dozví, že bude stát 250 dolarů, dvojnásobek ceny za novou.

Umělec mluví láskyplně a často o svém 2letém synovi, Johnny Crisstopher, který má leukémii, nyní v remisi. Chlapec žije v Austrálii se svou matkou, Shaunyl Benson, od koho je Angel odcizený. Navzdory vážné rodinné oddanosti, Angel často vytváří TMZ-hodné klepů ve svém osobním životě. Za ta léta je on datován herečkou Cameron Diaz a Minnie Driver a popovou zpěvačkou Britney Spears, stejně jako ex-Playboy bunny a reality TV hvězdou Holly Madison.

Angelovi podniky mu nemusí nutně vyhrát fanoušci mezi soupeři a nadšenců. Penn Jillette, vysoký, upovídaný člen Penn & Teller duo, jednou řekl rozhlasovému reportérovi: "Criss Angel dělá triky v televizi, což znamená, že to není v kategorii Davida Copperfielda. Je v kategorii Samantha Stephens na Bewitched." Mike Caveney, magický historik v jižní Kalifornii, který je spoluautorem knihy Magic: 1400s-1950s, říká, "Criss Angel udělal více k poškození a poškození magie než kterýkoliv jiný člověk, který mě nenapadá. Věci dělá v televizi a na internetu-chodí po straně budovy, chodí po bazénu-je prostě hloupý a to generuje cynismus o umění."

Jedno nedávno ráno, Angel vede prohlídku z 60 tisíc metrů čtverečné továrny, kde jeho tým inženýrů a svářečů budují mnoha milionovo-dolarovou infrastrukturu pro Mindfreak Live! Ačkoli to pokračuje v jeho povolení, "je to zcela nový přístup ke všem, co dělám," říká, předvádí masivní cirkulárku mašinky. Někdo by mohl namítnout, že klasické řezání ve dvou pohledné asistentky je unavený kousek, ale Angel říká, že jeho verze bude realističtější vypadající a šokující. Show je naplánována ke spuštění za poslední tři roky z jeho 10 ti leté smlouvy s MGM Resorts International, Luxor majitele, a Cirque. Letos v létě naplánoval udělat tucet představení v Dubaji, na základě smlouvy, která mu říká, že se vztahuje na všechny jeho výdaje a zaplatí mu 2 miliony dolarů. "Vždy budou existovat kritici," říká, "ale já zlepšuji, že mé vystoupení osloví co nejširší publikum, a to nejen ve Vegas, ale po celé zemi a ve světě. Chci vlastnit magický prostor."pixelka:
Vyměněné ikonky:of. stránka Jennifer
of. stránka Marka